واژه نامه طلایی جامع آزمون نظام مهندسی- ویرایش جدید » گروه آموزشي دكتر تن زاده (مجتمع اموزشي پوران پژوهش) پوران پژوهش گیلان

واژه نامه طلایی جامع آزمون نظام مهندسی- ویرایش جدید

تاریخ ارسال : 16-12-1396, 21:17 ، نظرات (9) ، دفعات بازدید : 25476

 

 

گروه آموزشی دکتر رضا تن زاده (موسسه آموزشی پوران پژوهش گیلان) با بیش از 15 سال تجربه آموزشی در رشته های فنی و مهندسی در زمینه برگزاری کلاسهای آمادگی آزمون ورود به حرفه مهندسی(پایه3)، دوره های آمادگی کنکور کارشناسی ارشد و دکترا (بسته هاي آموزشي، كتاب و آزمونهاي هماهنگ كشوري)، دوره های ویژه نرم افزارهای فنی و مهندسی با ارائه گواهینامه معتبر و داشتن تفاهم نامه های همکاری مشترک با اکثر ادارات، دانشگاهها و سازمانهای مختلف در استانهای مختلف کشور، فعالیت می نماید.

شایان ذکر است که موسسه مذکور با بیش از 80% قبولی در آزمون پایه3 دوره های گذشته (که اسامی پذیرفته شدگان در وبسایت موسسه به آدرس www.PouranGilan.comو کانال تلگرام موسسه به آدرس @PouranGilan  ذکر شده اند) در میان تعداد کم پذیرفته شدگان در کشور، مورد توجه مهندسان محترم، قرار گرفته است. و این مسئله موجب افزایش مسئولیت کادر مدیریت و اساتید موسسه در قبال مهندسان عزیز شده ، بطوری که هدف اصلی مجموعه، افزایش رضایت مهندسان استفاده کننده از خدمات موسسه (کلاسهای حضوری تضمینی، بسته های آموزشی مکاتبه ای و آزمونهای آزمایشی شبیه سازی شده) و در نتیجه دستیابی به موفقیت در هدف انتخابی می باشد.

در همین راستا موسسه در سال 1393 همزمان با چاپ ویرایش های جدید کتب مباحث مقررات ملی ساختمان ایران، با ایجاد تحولی اساسی اقدام به بازنگری کلیه جزوات نموده و برای اولین بار در کشور اقدام به تهیه و آماده سازی مجموعه واژه نامه طلایی جامع آزمون نظام مهندسی به ترتیب حروف الفبا نموده است. ادعا نمی کنیم که تمامی سوالات را می توان با این مجموعه ردیابی نمود و پاسخ داد. اما هدف اینست که مهندسان با تسلط کم بر مباحث بتوانند از این مجموعه برای صرفه جویی در زمان آزمون بهره ببرند.

تفاوت اصلی این ویرایش با ویرایشهای قبلی و همچنین سایر واژه نامه های موجود در کشور:

واژه نامه جدید بعد از تکمیل واژه نامه در دوره های مختلف، برای اولین بار در کشور با متد جدیدی آماده شده است. آخرین ویرایش این واژه نامه بدین صورت تهیه شده است، که علاوه به در بر گرفتن تمامی کلمات موجود در مباحث مقررات ملی و راهنماهای جوش و قالب بندی و دستوالعمل گودبرداری و ... (حدود 20000 واژه) که به ترتیب حروف الفبا مشخص شده است. اشاره به شماره بند و همچنین شماره خط مورد اشاره کلمه مذکور، نیز نموده است که طبیعتا این شیوه، حداکثر صرفه جویی زمانی را در جلسه آزمون برای داوطلب به همراه خواهد داشت و به جرات می توان گفت هیچ واژه نامه ای در کشور چنین جامعیتی را در بر نمی گیرد.

مجموعه حاضر، حاصل چندین ماه تلاش و زمان و هزینه زیادی است که توسط بیش از 20 نفر از مهندسان این کشور به سرپرستی اینجانب، تهیه و ارائه شده است.

در پایان لازم است از تلاش آقایان و خانمهای مهندس: سپیده خوشگو، طیبه فائق درخشانی، مونا جوادی، کیوان افراز، صحرا قربانی بوساری، ابراهیم افسر، سامان داداش زاده، مهدیه زین کرین، علیرضا صفار، کیانوش علیپور، مریم پور رفیع، علیرضا غلامی جفرودی، زلیخا خودکامه، محبوبه جعفرپور، محیا محمدزاده، معصومه دیانتی، فرشته نوروزی، امین شعبانی، طاهره داوودنیا و ... که در تهیه این مجموعه با بنده همکاری داشتند، کمال تشکر و سپاسگذاری را داشته باشم.

طبیعی است مجموعه حاضر عاری از اشتباه نمی باشد. بنابراین منتظر نظرات شما دوستان از طریق ایمیل pourangilan@gmail.com هستیم. طبیعی است در کنار تمامی این بسته ها و مجوعه ها ، عامل اصلی موفقیت در آزمون، تلاش و کوشش خود شما دوستان و مهندسان عزیز می باشد.

 با تشکر و به امید موفقیت شما

دکتر رضا تن زاده

مدیریت مجتمع آموزشی (بهار 1398)

 

تفاوت اصلی این ویرایش با ویرایشهای قبلی و همچنین سایر واژه نامه های موجود در کشور:

واژه نامه جدید بعد از تکمیل واژه نامه در دوره های مختلف، برای اولین بار در کشور با متد جدیدی آماده شده است. آخرین ویرایش این واژه نامه بدین صورت تهیه شده است، که علاوه به در بر گرفتن تمامی کلمات موجود در مباحث مقررات ملی و راهنماهای جوش و دستوالعمل گودبرداری و ... که به ترتیب حروف الفبا مشخص شده است. اشاره به شماره مبحث، شماره صفحه، شماره بند و همچنین شماره خط مورد اشاره کلمه مذکور، نیز نموده است که طبیعتا این شیوه، حداکثر صرفه جویی زمانی را در جلسه آزمون برای داوطلب به همراه خواهد داشت و به جرات می توان گفت هیچ واژه نامه ای در کشور چنین جامعیتی را در بر نمی گیرد.

علامات اختصاری بکار رفته در واژه نامه عبارتند از :

ا ص ق : اصلاحیه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و نظامنامه اخلاق حرفه ای

ق : کتاب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

گ : دستورالعمل اجرایی گودبرداری و سازه های نگهبان

م : مبحث مقررات ملی ساختمان ایران

شماره بعد از م : شماره مبحث مذکور- نمونه: م2 یعنی کتاب مبحث دوم مقررات ملی ساختمان ایران و ...

رج : راهنمای جوش و اتصالات جوشی در ساختمانهای فولادی (1390)

رم : راهنمای مبحث مقررات ملی ساختمان ایران  - نمونه: رم14 یعنی کتاب راهنمای مبحث 14 ام

2800 : کتاب آیین نامه طراحی ساختمانها در برابر زلزله (استاندارد 2800) (ویرایش چهارم)

ب : بند - نمونه: ب6-2-3-1 یعنی بند 6-2-3-1

ص: صفحه - نمونه : ص 285 یعنی صفحه 285 ام

ی: یادداشت، یادآوری نمونه : ی 2 یعنی یادداشت یا یادآوری 2 ام

ج: جدول - نمونه : ج 3-1-2 یعنی جدول  3-1-2

خ: خط - نمونه: خ3 یعنی خط شماره 3

ن: نکته - نمونه : ن 3-1-2 یعنی نکته شماره 3-1-2

ش: شکل - نمونه : ش 3-1-2 یعنی شکل  3-1-2

ت: توصیه، توجه، تبصره - نمونه : ت 3 یعنی توصیه یا توجه شماره 3

(...) : توضیحات داخل در مورد کلمه می باشند که به حل سوال و انتخاب کلمه مناسب کمک می نماید.

 

فایل نمونه واژگان طلایی 

[1.1 مگابايت] ( تعداد دانلود: 425) vajeh-nameh-sample-1398.pdf

 

مهندسان عزیز در صورت تمایل به سفارش واژه نامه طلایی جامع مورد نظر لطفا مبلغ مورد نظر را همراه با مبلغ 10000 تومان بابت ارسال پستی(در صورت درخواست ارسال) به شماره کارت زیر واریز نموده و پس از واریز حتما با شماره ویژه  34248-013 از ساعت 8 صبح الي 8 شب تماس حاصل فرماييد. تا با ثبت آدرس، مجموعه برای شما ارسال گردند.
طبیعی است در کنار تمامی این جزوات و مجوعه ها عامل اصلی موفقیت در آزمون، تلاش و کوشش خود شما دوستان و مهندسان عزیز می باشد.

علاقمندان جهت تهیه مجموعه فوق با دفتر موسسه با شماره ویژه 01334248 تماس حاصل فرمایند.

جهت مشاهده دوره های حضوری آمادگی آزمون پایه3 و همچنین آزمونهای آزمایشی و سایر خدمات موسسه در رشته مورد نظر خود روی اشکال زیر کلیک نمایید تا به صفحه مورد نظر هدایت شوید...
             

توجه مهم : دوستان عزیز برای اولین بار در کشور موسسه پوران پژوهش اقدام به تهیه جدول تطبیق سوالات آزمونهای پایه3 نظام مهندسی با خدمات موسسه (بسته های آموزشی، واژه نامه طلایی، آزمونهای آزمایشی و کلاسهای حضوری تضمینی نموده است) نتیحه این بررسی را در تصاویر زیر مشاهده نمایید

 

 

 


 • تاریخ عضویت: --
 • وضعيت:
با سلام لطفا بفرمایید کلیدواژه طلایی برای آزمون اجرا مهر96 را چگونه میتوان دریافت نمود و هزینه آن چقدراست.خدمت شما عرض کنم بنده از سنندج هستم با تشکر

پاسخ: با سلام و احترام
مهندس عزیز با دفتر موسسه تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید
01334248
موفق باشید

 • امير
 • گروه کاربری: عضو سايت
 • تاریخ عضویت: 13 مرداد 1396
 • وضعيت: آفلاين
با سلام
مبلغ واژه نامه طلایی چقدر است؟ آن را مشخص نکرده اید. فقط نوشته شده است که "لطفا مبلغ مورد نظر را همراه با مبلغ 15000 تومان بابت ارسال پستی .... "،
منظورم این است که مبلغ مورد نظر چفدر است؟

پاسخ: با سلام و احترام
مبلغ واژه نامه داخل همان جدول یادداشت شده است مهندس عزیز
درحالت خرید بسته و بدون خرید بسته هزینه متفاوت می باشد
موفق باشید

 • تاریخ عضویت: --
 • وضعيت:
با سلام
واژه های راهنمای مبحث سیزده رو هم آوردین؟
با تشکر

پاسخ: با سلام و احترام
بله راهنماها هم در داخل واژه نامه ها قرار داده شده اند
موفق باشید

 • حسین
 • گروه کاربری: ميهمان
 • تاریخ عضویت: --
 • وضعيت:
با سلام
آیا این امکان وجود داره که تنها مبلغ واژه نامه طلایی (بدون هزینه پست) را واریز کنم و شما فایل پی دی اف رو برام ایمیل کنید؟
با تشکر

پاسخ: با سلام و احترام
مهندس عزیز برای تهیه واژه نامه زحمت و زمان زیادی صرف شده است. و طبیعتا ارائه فایل pdf یعنی اجازه به پایمال شدن این زحمات
طبیعتا پاسخ شما خیر است
موفق باشید

 • faezeh
 • گروه کاربری: ميهمان
 • تاریخ عضویت: --
 • وضعيت:
با سلام
میخواستم بدونم ازمون ازمایشیتون در سایت ازمون اجرا معماری جزش نیست امکانش هست بزارین .ممنون

پاسخ: با سلام و احترام
برای آزمون نظارت و اجرا سه آزمون مشترک برگزار می شود و طبیعتا با توجه به اشتراک منایع هر دو آژمون مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد
موفق باشید

 • تاریخ عضویت: 13 تیر 1395
 • وضعيت: آفلاين
با سلا خدمت تیم قوی پوران پژوهش گیلان
آیاکلیدواژه ویرایش 95 آماده است؟ قیمت آن چقدر است؟
با تشکر

پاسخ: با سلام و احترام
بله مهندس عزیز آماده می باشد
موفق باشید

 • محسن
 • گروه کاربری: ميهمان
 • تاریخ عضویت: --
 • وضعيت:
سلام در مورد کلید واژه 95 می خواستم بپرسم کی حاضر میشه

پاسخ: با سلام و احترام
واژه نامه مورد نظر آماده بوده و قابل سفارش می باشد
موفق باشید

 • افشین
 • گروه کاربری: ميهمان
 • تاریخ عضویت: --
 • وضعيت:
سلام وقت بخیر جناب دکتر تن زاده
هزینه کلاسهای اجرا ونظارت مرداد95 چقدر میشه؟

پاسخ: با سلام و احترام
مهندس عزیز شرایط برای دوره های مختلف متفاوت می باشد
لطفا جهت استعلام قیمت دوره در حال برگزاری یا در حال شروع با دفتر موسسه تماس بگیرید
موفق باشید

 • تاریخ عضویت: --
 • وضعيت:
با سلام لطفا جزو هارو بگیریم بخونیم بهتر یا اینکه تو کلاسها شرکت کنیم

پاسخ: با سلام و احترام
پاسخ سوال شما بستگي به زمان و مكان شخص شما دارد. چنانچه فرصت شركت در كلاس را داشته باشيد طبيعتا كلاسها براي شما بسيار تاثيرگذارتر خواهد بود ولي اگر فرصت و يا امكان شركت در كلاسها را نداريد تنها راه باقيمانده براي شما بسته هاي اموزشي خواهد بود. در ليست امار قبولي اعلام شده مشاهده مي شود كه هر دو دسته دوستان جزو افراد قبول شده مي توانند باشند.
با تمام اين توصيفات تصميم با شماست. موفق باشيد